Oferta dla szkół

Teatr Kameleon

teatr z baśniowego Krakowa

Oferta dla szkół.

Z myślą o najmłodszych odbiorcach przygotowaliśmy szereg przedstawień, które zaciekawią, nauczą i rozbawią dzieci. Przygody Milusia i Miłasi to seria bajek, w których występuje dwójka krasnali. Ich poczynania, a także pojawiające się inne postacie, pozwolą wraz z dziećmi wybrać się w podróż do bajkowej krainy głównych bohaterów i wraz z nimi przeżyć wspaniałą przygodę. W każdym przedstawieniu dzieci biorą aktywny udział.

„Dwa skrzaty - dwa światy”

To spektakl o akceptacji, szacunku i tolerancji. Więcej...

Miluś i Miłasia to dwójka kolorowych krasnali. Wesoło żyją w swoim lesie, do dnia, w którym przyjeżdża do niego... skrzat. Nikt nic o nim nie wie, oprócz tego że wygląda inaczej. Oczywiście jego śmieszny wygląd powoduje, że czuje się osamotniony. W dodatku splot przypadków sprawia, że zostaje postawiony w złym świetle. Jak ocenią go dzieci? Jak bohaterowie wybrną z tarapatów? Dzięki pomocy dzieci wszystko skończy się szczęśliwie.

„Proszę grzecznie i bezpiecznie”

To spektakl o bezpieczeństwie. Więcej...

Miluś i Miłasia z encyklopedii dowiadują się o istnieniu ptaków dodo, które od razu przypadają im do gustu. Niestety okazuje się, że ptaki te żyły dawno temu, a teraz nie ma już ani jednego. Okazuje się jednak, że niebywałym trafem ostatni ptak dodo znajduje się w świecie dzieci i bohaterów. Jest on jednak bardzo nieostrożny, w dodatku poluje na niego szalony naukowiec, który w końcu go porywa. Oczywiście przy udziale dzieci wszystko dobrze się kończy.

„W zdrowym skrzacie zdrowy duch”

Jest to przedstawienie profilaktyczne promujące zdrowie. Więcej...

Okazuje się, że Miluś kompletnie nie wie co jest dla niego dobre... Nie chce jeść, grymasi przy obiedzie, nie chce myć rąk ani zębów, nie lubi zażywać ruchu... Woli zajadać się słodyczami. Jak zareagują na to dzieci? Powiedzą, że tak nie wolno! Przez swój upór jednak Miluś dostaje nauczkę - wróżka zabiera mu głos. Na szczęście dzieci dobrze wiedzą co trzeba robić, aby być zdrowym. Dzięki ich pomocy Miluś odzyskuje głos, a wszyscy obiecują że będą pamiętać czego się nauczyli.

„Nasza Ziemia wciąż się zmienia”

Bajka o tematyce ekologicznej. Więcej...

 

Cała oferta w wersji przygotowanej do druku, w formacie PDF: oferta.pdf

Teatr dla Dzieci Kameleon - teatr z baśniowego Krakowa

Teatr dla Dzieci Kameleon
Łukasz Rozwadowski
os. Na Skarpie 22/16
Nowa Huta
31-910 Kraków