Bajki Teatru Kameleon

Teatr Kameleon

teatr z baśniowego Krakowa

„Dwa skrzaty - dwa światy”

„Dwa skrzaty - dwa światy”

To spektakl o akceptacji, szacunku i tolerancji.

Miluś i Miłasia to dwójka kolorowych krasnali. Wesoło żyją w swoim lesie, do dnia, w którym przyjeżdża do niego... skrzat. Nikt nic o nim nie wie, oprócz tego że wygląda inaczej. Oczywiście jego śmieszny wygląd powoduje, że czuje się osamotniony. W dodatku splot przypadków sprawia, że zostaje postawiony w złym świetle. Jak ocenią go dzieci? Jak bohaterowie wybrną z tarapatów? Dzięki pomocy dzieci wszystko skończy się szczęśliwie.

W bajkowej scenerii, angażując dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu, uczymy je, że nie wygląd i pozory powinny wpływać na naszą ocenę człowieka, lecz jego postawa i wartości.

Dzieci różnią się między sobą pod wieloma względami, pochodzą z różnych warstw społecznych i mimo swego wieku wyraźnie dostrzegają, kto ma najładniejsze ubranka czy chwali się najlepszymi zabawkami. W rękach wychowawców leży regularna praca z dziećmi, aby wszelkie różnice między nimi nie stanowiły barier. Nasze przedstawienie może być znakomitym uzupełnieniem tej nauki.Czas trwania: 45 minut
Liczba aktorów: 2
Liczba postaci: 3
Muzyka na żywo do podkładu Cd.

Teatr dla Dzieci Kameleon - teatr z baśniowego Krakowa

Teatr dla Dzieci Kameleon
Łukasz Rozwadowski
os. Na Skarpie 22/16
Nowa Huta
31-910 Kraków